معاونت تحقيقات و فناوري
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
تاریخ: 1391/04/20 تعداد بازدید: 634
طرح بررسی باقیمانده سموم در محصولات جالیزی استان اجرا می شود
طرح بررسی سموم در محصولات جالیزی به منظور اندازه گیری باقی مانده مسموم شایع مورد استفاده در محصولات کشاورزی جالیزی بوده و به گفته دکتر احمدعلی عنایتی معاون تحقیقات وفناوری این طرح بر روی محصولاتی مانند توت فرنگی، خیار، گوجه فرنگی، گندم و برنج انجام می شود.

 
 

دکتر احمد علی عنایتی معاون تحقیقات و فناوری عنوان کرد: طرح بررسی سموم در محصولات جالیزی به منظور  اندازه گیری باقی مانده مسموم شایع مورد استفاده در محصولات کشاورزی جالیزی بوده و گفت  این طرح بر روی محصولاتی مانند توت فرنگی، خیار، گوجه فرنگی، گندم و برنج انجام می شود.

دکتر عنایتی در خصوص علت و هدف از اجرای این طرح گفت: با توجه به نگرانیهای افکار عمومی نسبت به استفاده از سموم آفت کش و باقی ماندن احتمالی آنها در محصولات کشاورزی به مقادیر بیش ازحد استاندارد، که ممکن است موجب بیماری گردد  این مطالعه انجام  می شود تا پروفیل سموم آفت کش موجود در این محصولات مشخص شود و در صورتی که کمتر از حد استاندارد باشد  نگرانی زدایی انجام شود و اگر بیش از حد مجاز بود اقدامات مدیریتی برای حل مشکل صورت گیرد.

وی همچنین گفت تا کنون آزمایشگاه مورد نظر  و تجهیزات  آن آماده تنظیم شده است و همچنین نمونه برداری از توت فرنگی صورت گرفته و در مورد سایر محصولات کشاورزی نیز به تدریج که به بازار عرضه می شوند مورد نمونه گیری قرار گرفته و استخراج سموم و روشهای آنالیزی
روی آنها انجام می شود
 
 
 
 
 
 
          طرح بررسی باقیمانده سموم در محصولات جالیزی استان اجرا می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal