دانشگاه علوم پزشکی مازندران
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1397/03/09 تعداد بازدید: 234
روند مراجعه بيماران در كلاردشت رو به كاهش است
دكتر فرزاد گوهردهي مدير روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگو با خبرنگار وبدا در خصوص آخرين وضعيت در شهرستان كلاردشت ، با بيان اينكه : ...

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران دكتر فرزاد گوهردهي مدير روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگو با خبرنگار وبدا، در خصوص آخرين وضعيت از وقوع بيماري گوارشي در شهرستان كلاردشت، با بيان اين كه در طول 24 ساعت گذشته روند مراجعه بيماران مبتلا به اين بيماري رو به كاهش بوده افزود :   همه بيماران مراجعه كننده پس از انجام اقدامات درماني لازم به  صورت سرپايي درمان و مرخص شدند و در حال حاضر هيچ مورد بستري در بيمارستان نداريم .

سخنگوي دانشگاه علوم پزشكي مازندران تصريح كرد :عليرغم اينكه  روند مراجعه اين گونه بيماران رو به كاهش است  اما اين بيماري در صورت رعايت نكردن كامل بهداشت فردي از سوي بيماران و خانواده هاي آنها قابل انتفال است .

وي با با اشاره به اينكه تظاهر بيماري در بيماران مراجعه كننده به صورت بيماري گوارشي با علائم خفيف است  ، شيوع ويروسي به نام نوروويروس را علت بيماري دانست و اظهاركرد: اين ويروس از راه دهان  و از طريق مصرف آب و غذاي آلوده  منتقل مي شود و همچنين دست و سطوح آلوده به ويروس(دستگيره در ، تلفن و ... )  نيز از ديگرراه هاي شايع انتقال اين بيماري است .

دكتر گوهردهي در توصيه به شهروندان  بر رعايت بهداشت فردي تاكيد كرد و شستن دست ها ، جوشاندن آب آشاميدني و ضدعفوني كردن سبزيجات و ميوه هاي تازه در پيشگيري از اين بيماري  بسيار موثر دانست.

روند مراجعه بيماران  در كلاردشت رو به كاهش است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal