پرچم
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
تغییر سایز متن
-
+
انتخاب رنگ
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران
در پيام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران به مناسبت هفته سلامت آمده است:
مراقبتهاي بهداشتي اوليه" گامي موثر و مهم در ارتقاي سلامت جامعه است
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در پيامي با تبريك هفته سلامت ، "مراقبتهاي بهداشتي اوليه" را گامي موثر و مهم در ارتقاي سلامت جامعه عنوان كرد.

متن پيام دكتر سيد عباس موسوي به شرح ذيل است :
روز جهاني بهداشت كه نماد سالگرد تاسيس سازمان جهاني بهداشت در سال 1948 مي باشد در 7 آوريل هر سال جشن گرفته مي شود و همه ساله يكي از موضوعات اولويت دار در زمينه بهداشت عمومي مورد انتخاب و تاكيد قرار مي گيرد. اين روز فرصتي براي تمام افراد در جامعه فراهم مي آورد تا در فعاليتهايي كه منجر به بهبود سلامت مي شوند درگير شوند.
امسال نيز سازمان جهاني بهداشت شعار سال 2019 را
" Primary Health care: A Path Towards universal health coverage
"مراقبت هاي اوليه بهداشتي راهي به سوي پوشش همگاني سلامت"
قرار داده و از سوي وزارت متبوع و دانشگاه هاي علوم پزشكي در سراسر كشور در هفته سلامت ( يكم تا هفتم ارديبهشت ماه ) به مناسبت گراميداشت اين رويداد جهاني و با هدف ارتقاي سطح سواد سلامت ، خودمراقبتي و حفظ و تقويت جايگاه سلامت جامعه برگزار مي گردد.
مراقبت بهداشتي اوليه به عنوان موضوع اصلي امسال ، اولين نقطه تماس بين يك جامعه و سيستم بهداشتي يك كشور است . اين تماس بايد از طريق همه اعضاي فعال در سيستم سلامت با هدف نهايي تضمين سلامت بهتر براي همه افراد صورت گيرد.
از آنجاييكه 90 درصد از نيازهاي سلامت مي تواند در سطح مراقبت بهداشتي اوليه برآورده شود، سرمايه گذاري در بهداشت و مراقبت هاي اوليه بهداشتي يك راه مقرون به صرفه براي تامين پوشش همگاني سلامت مي باشد و با ارتقاي سلامت عمومي ، مي توان نياز براي مراقبت هاي پرهزينه و پيچيده را كاهش داد.
كاهش محروميت و نابرابري هاي اجتماعي در حوزه سلامت ( اصلاحات در پوشش همگاني)، ساماندهي خدمات بهداشتي با توجه به نيازها و انتظارات مردم ( اصلاحات در ارائه خدمات)، وارد كردن موضوع سلامت در تمام بخش ها ( اصلاحات در سياستگذاري عمومي) ، پيگيري براي تدوين مدل هاي مشاركتي براي گفتگوي همگاني ( اصلاحات در مديريت) ، افزايش مشاركت ذينفعان ، پنج عنصر كليدي مورد نظر سازمان جهاني بهداشت ، براي دستيابي به اهداف متناسب با پوشش همگاني سلامت است .
اينجانب ضمن تبريك و گراميداشت هفته سلامت و با تاكيد بر نقش يكايك اعضاي نظام سلامت كشور و استان در تامين ،حفظ و ارتقا سلامت آحاد جامعه و در راستاي شاخص هاي مراقبت بهداشتي اوليه براي همه شهروندان ، انتظار دارم با همكاري و همدلي همه همكاران عزيز در بخش هاي دولتي ، خصوصي ، سمن ها و همشهريان گرانقدر ، اصول مراقبتهاي بهداشتي اوليه را به نحو مطلوب نهادينه سازي نماييم.
دكتر سيد عباس موسوي رييس دانشگاه
تاریخ:
1398/01/29
تعداد بازدید:
211
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:13
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ساري ، ميدان امام (ره) سه راه جويبار ، ابتداي بزرگراه ولي عصر (عج) ، دانشگاه علوم پزشكي مازندران
| Copyright © 2015 Mazums.ac.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal