پرچم
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
تغییر سایز متن
-
+
انتخاب رنگ
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران
خيرين سلامت مازندران در سال 96 نزديك به 300 ميليارد ريال به سلامت كمك كردند
دكتر حسين رنجبران، معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در حاشيه اجلاس روسا، معاونين اجتماعي و مديران شبكه هاي بهداشت و درمان كلان منطقه يك كشور كه در ساري برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينكه

دكتر حسين رنجبران، معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در حاشيه اجلاس روسا، معاونين اجتماعي و مديران شبكه هاي بهداشت و درمان كلان منطقه يك كشور كه در ساري برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران با بيان اينكه در 15 شهرستان مازندران كانون سلامت محله شكل گرفته است، گفت: در حال حاضر 120 كانون محله در استان وجود دارد و هدف ما گسترش آن در همه محله هاي استان است كه در اين راستا اقدامات بسيارخوبي را شبكه هاي بهداشت و درمان انجام داديم.

وي با تاكيد بر گسترش كانون سلامت محله در دانشگاه هاي كلان منطقه يك كشور ، با بيان اينكه كار تحقيقاتي و علمي جهت افزايش سطح سواد سلامت جامعه صورت مي گيرد، ادامه داد: در حال حاضر مركز مولفه هاي اجتماعي و مركز تحقيقات در جهت افزايش سطح سواد سلامت جامعه فعاليت مي كنند.

معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه 25 درصد از مولفه هاي اجتماعي شدن سلامت در اختيار وزارت بهداشت است، گفت: 75 درصد مابقي برعهده ساير نهادها، سازمان ها، ادارات و مردم است كه مي تواند در كاهش مشكلات و آسيب هاي اجتماعي موثر باشند.

وي با اعلام اينكه در مازندران 150 سمن در حوزه سلامت فعال هستند، تاكيد كرد: از اين تعداد 60 سمن به صورت تخصصي در زمينه بهداشت و درمان فعاليت مي كنند و مابقي به صورت عمومي در امر سلامت فعال هستند.

دكتر رنجبران با اشاره به جمع آوري و ساماندهي موقوفات حوزه سلامت در سطح استان ، گفت: در جنوب شهرستان ساري يكهزار ملك وقف بيمارستان امام شده است و علاوه بر آن در همه شهرستان ها موقوفاتي كه جهت كمك به بيماران نيازمند و مستضعف صورت گرفته ، ساماندهي شده است.

معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي مازندران باتشكر و قدرداني از خيرين حوزه سلامت ، افزود: در سال گذشته خيرين سلامت مازندران 29 ميليارد و پانصد ميليون تومان به حوزه سلامت كمك كردند كه از اين تعداد 14 ميليارد تومان نقدي و مابقي غير نقدي بوده است.

 

تاریخ:
1397/05/13
تعداد بازدید:
186
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
ساري ، ميدان امام (ره) سه راه جويبار ، ابتداي بزرگراه ولي عصر (عج) ، دانشگاه علوم پزشكي مازندران
| Copyright © 2015 Mazums.ac.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal