حوزه ریاست
۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1397/10/09 تعداد بازدید: 223
در مازندران هيچگونه موردي از مالاريا وجود ندارد
اجلاس سه روزه مديران گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي كشور در ساري برگزار شد.

دكتر سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در  اجلاس سه روزه مديران گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي كشور در ساري ، كاهش چشمگير بيماري هاي قابل پيشگيري در ايران را نتيجه پوشش بالاي واكسيناسيون كودكان ومادران دانست و آن را از افتخارات ملي كشور بر شمرد .

دكتر موسوي با اعلام  اين كه در مازندران هيچگونه موردي از مالاريا وجود ندارد افزود : ريشه كني ، حذف و يا كنترل بيماري هايي نظير فلج اطفال، كزاز نوزادي، سرخك، سرخجه، ديفتري، سل و مالاريا از طريق فعاليت ‏هايي نظير واكسيناسيون، غربالگري و جمع ‏آوري، ثبت و تجزيه و تحليل اطلاعات بخش سلامت امكان پذير بود و دستاوردهاي كسب شده نتيجه تلاش هاي شبانه روزي اعضاي گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري ها است.

وي با تاكيد بر ارائه خدمات با كيفيت به مردم  اظهار كرد : مطالعات بين المللي نشان داده كه يك دلار سرمايه گزاري در واكسيناسيون 16 الي 44 دلار فائده اقتصادي خواهد داشت و از 2.5 ميليون مرگ كودك در جهان جلوگيري مي كند.

وي همچنين با اشاره به انتشار برخي مطالب غير علمي از سوي برخي افراد بي خرد در فضاي مجازي و ترساندن مردم از تزريق واكسن براي كودكانشان ، با تاكيد بر لزوم انجام واكسيناسيون در برابر بيماري هاي واگيردار از والدين خواست تا از سلامت كودكان خود غافل نشوند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در بخشي ديگر از سخنانش با  اشاره به اين كه دنيا به سمت تأمين بهداشت روان معطوف شده است  و تحقيقات نيز نشان مي‌دهد كه بسياري از بيماري‌هاي جسمي ريشه روانشناختي دارند اظهار كرد: امروزه بخش بزرگي از زندگي جامعه را  تنش هاي رواني اشغال كرده و ما بايد آنها شناسايي و راههاي مقابله و كاهش آنها را بياموزيم .

در مازندران هيچگونه موردي از مالاريا وجود ندارد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal